Однією з основних причин виникнення переплат пенсій з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування. Відповідно до закону, у разі виникнення переплати держава повинна її вилучити.

Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Переплата пенсії – це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки та підвищення. Так, наприклад, непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 грн. У разі працевлаштування виплата зазначеної надбавки припиняється.

Також у разі працевлаштування пенсіонера, законодавством не передбачено проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для розрахунку мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж.

Українські пенсіонери
Українські пенсіонери

У разі працевлаштування одержувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за тією ж спеціальністю, яка дає право на призначення даного виду пенсії, виплата пенсії йому повинна припинитися.

При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов'язок у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, все одно про це стане відомо, оскільки систематично здійснюється звірка даних з державними реєстрами загальнообов'язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб – підприємців і таким чином виявляється факт працевлаштування. Спираючись на дату звірки і знаходження інформації відбувається розрахунок суми надміру виплачених пенсійних коштів.