Глобальні тренди свідчать про підйом на світовому ринку свинини.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації свинарів України (АСУ), пише Дело.

"Наприкінці 2020 року ціни на свинину знижувалися, а дані про стан ключових ринків свинини вказували на подальше їх падіння протягом першої половини 2021 року. Однак розвиток подій у першій чверті року" розгорнув " тренд світових цін через зміну співвідношення глобального попиту і пропозиції свинини, а також їх очікуваної динаміки протягом 2021 року. Враховуючи це, ключові країни-експортери працюватимуть у значно кращих цінових умовах, ніж очікувалося", - зазначив експерт ринку свинини доктор Дж.Старк.

Молоко і м'ясо
Молоко і м'ясо

При цьому аналітичний відділ АСУ визначив 5 ключових фактів, які свідчать про підйом на світовому ринку свинини.

Зокрема, в перший тиждень квітня ціни на свиней в США досягли позначки 2,2 $/кг забійної маси. Це більш ніж на Долар більше, ніж на початку січня 2021 року. Основна причина зростання-менше внутрішня пропозиція свинини через скорочення загального (-1,85% до 74,7 млн голів) і маточного поголів'я (-2,5% до 6,2 млн голів у порівнянні з минулим роком) і живий експорт свинини.

Як зазначається, "непростий" для європейських свинарів 2020 рік позначився на обсягах пропозиції свиней на забій в країнах ЄС і стимулював швидше, ніж очікували, відновлення цін. Протягом першого кварталу 2021 року середня ціна на свинину забійною масою зросла на 22% до 1,6 €/кг забійної маси станом на 12-й тиждень.

"Менше "стартове" поголів'я свиноматок в Німеччині (-5,3% в порівнянні з груднем 2020 року) і в Нідерландах (-11,6% відповідно), а також менша кількість запліднених свиноматок в Іспанії (-2%) обмежить пропозицію свинини в країнах Співдружності і буде служити підтримкою котирувань у другій половині року", — прогнозують аналітики.

Червоне м'ясо
Червоне м'ясо

У свою чергу в Канаді позитивна цінова динаміка спостерігається, незважаючи на приріст виробництва свинини на 7% в першій чверті року. Так, у січні ціни закупівлі свиней забійних кондицій стартували з 1,08-1,27 $/кг, але на рубежі кварталів вони перевищили 1,7 $/кг.ступінь експорторієнтованості канадського ринку свинини вказує, що без впливу швидкого зовнішнього попиту на ціни не обійшлося.

У той же час оцінки втрат Китаю від другої хвилі АЧС коливаються в дуже широких межах: від 20-30% маточного поголів'я в найбільш уражених провінціях Півночі і центру країни до майже половини загального поголів'я свиней в Китаї.

"Враховуючи існуючі гіпотези, слід очікувати пожвавлення попиту на імпортну свинину з боку Китаю вже в другій половині року, що призведе до підвищення котирувань на цей вид м'яса не тільки в КНР, але і глобально", — вважають експерти.

Новий "сплеск" попиту з боку "улюбленого" ринку глобальних експортерів свинини-Китаю-неодмінно матиме позитивний вплив на світові котирування цього виду м'яса і зменшить зацікавленість ключових трейдерів у нарощуванні своєї присутності на менших за місткістю і, відповідно, не настільки фінансово привабливих ринках, зокрема — на ринку України, припускають аналітики.

"Таким чином, зростання цін на зовнішніх ринках свідчить про те, що імпортна свинина дешево не буде коштувати", — резюмують вони.