На вимогу виконавців можуть повернути борги перед комунальними установами.

Станом на 12 квітня сім банківських установ підключилися до системи автоматичного списання боргів на вимогу державних і приватних виконавців. Про це свідчать дані сервісу Opendatabot.

кешбек від Монобанку
кешбек від Монобанку

Зокрема, цей список сформували Приватбанк, Універсал Банк, monobank, ОКСІ Банк, банк "Схід", Індустріалбанк, ПроКредит Банк і Таскомбанк.

Крім того, 44 установи підключені в тестовому режимі, а 11 банків консультуються і проводять попередні налаштування для початку тестування. В результаті, найближчим часом до системи автоматизованого арешту приєднаються ще 62 з 73 українських банків.

Списати заборгованість можуть громадянам, які потрапили до Єдиного реєстру боржників, в якому знаходиться 5,5 млн боргів. Велика частина припадає на борги перед комунальними установами, штрафи ПДР або несплату аліментів.

Раніше повідомлялося, що 23 березня цього року Мін'юст видав наказ про автоматичне списання коштів з рахунків боржників. Раніше виконавці і банки могли примусово стягувати кошти тільки за несплату аліментів. В інших випадках установи блокували рахунки, і для стягнення коштів був потрібен окремий паперовий запит. Тепер вся процедура проходить онлайн в кілька кліків.