Україна недоотримаэ $3 млрд виручки через обмеження експорту соняшникової олії.

Обмеження експорту соняшникової олії в результаті введення квотування і встановлення нульової квоти може призвести до $3 млрд втрат валютної виручки до кінця поточного сезону, повідомили в "Українській зерновій асоціації" (УЗА).

"УЗА стурбована чутками про бажання окремих популістів в уряді проштовхнути обмеження експорту соняшникової олії з України", – зазначили в організації.

соняшникова олія
соняшникова олія

Крім того, аграрії можуть скоротити площі під соняшником, що призведе до дефіциту сировини і подорожчання соняшникової олії в новому сезоні.

"На тлі зростання дефіциту бюджету і зменшення валютних резервів з початку цього року, а також відсутності кредитування від міжнародних фінансових організацій – це призведе до вкрай складної ситуації в економіці і бюджеті... також це негативно вплине і на репутацію нашої країни через невиконання взятих на себе зобов'язань", – розповів глава УЗА Микола Горбачов.

В асоціації відзначили, що в 2020-2021 маркетинговому році (вересень-серпень) аграрії виростили близько 13 млн тонн соняшнику, що дорівнює близько 6 млн тонн соняшникової олії.

При цьому внутрішнє споживання не перевищує 400 тис.тонн. Тому очікується, що близько 5,6 млн тонн масла піде на експорт.

соняшникова олія
соняшникова олія

До того ж минулого року Україна приєдналася до групи країн, які домовилися не обмежувати експорт продовольства.