В Україні перевіряється кожне підприємство-постачальник послуг, і аналізується, чи платив пільговик, який отримував готівку, свої комунальні послуги.

Читайте нас у Google News!

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

В Україні діє 373 постанова Кабміну, яка дозволяє анулювати субсидії сім'ям, у яких з'явилися борги по комуналці.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

"Дійсно, 373 постанова ще в минулому році ввело принцип надання пільг на оплату послуг ЖКГ в грошовій формі, яка буває двох видів: готівкова, коли люди готівкою отримують разом з пенсією. Інша форма - безготівкова, коли міністерство перераховує гроші на Ощадбанк, а Ощадбанк вже проводить розрахунки з підприємствами-постачальниками послуг ", - пояснив Музиченко.

Чиновник особливо відзначив, що особливість полягає в тому, що до кінця опалювального періоду, тобто до квітня 2020 року, діяла та форма, яку вибирав пільговик.

"З травня дійсно робиться запит на кожне підприємство-постачальника послуг, і аналізується, чи платив пільговик, який отримував готівку, свої комунальні послуги. Якщо він це робив справно, то він в подальшому отримує готівкові виплати, якщо є прострочена заборгованість, то приймається рішення про переведення надання цієї пільги в безготівкову форму. Якщо заявник здійснить оплату своїх боргів, він має можливість звернутися із заявою та знову повернути готівкову форму ", - пояснив Музиченко.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, передає ТСН.

За його словами, навіть якщо влітку субсідіантам не нарахували виплати, це не означає скасування допомоги. Всім, кому переоформили допомогу, нарахують кошти в призначені терміни і в тих же обсягах.

Як тільки почнеться опалювальний сезон, субсидії знову почнуть нараховувати.