В Україні вже з першого серпня поточного року підвищаться тарифи на деякі послуги житлово-комунального господарства.

Про це повідомляють Українці з посиланням на постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Починаючи з 1 серпня в Україні буде збільшено тариф на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК "Укренерго". Українцям варто приготуватися до того, що загальна сума за платіжками за послуги ЖКГ значно виросте.

"З першого серпня 2020 року тариф на послуги з передачі електричної енергії складе 240,23 грн / МВт · год; тариф на послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління складе 24,75 грн / МВт ∙ год (без урахування податку на додану вартість) ", - свідчить офіційна повідомлення.

Дане рішення було прийнято регулятором на основі пропозиції НЕК "Укренерго", викладеному в листі від 17 червня 2020 за номером 01/21629. Воно повідомляє про необхідність перегляду тарифів на зазначені послуги в зв'язку з дефіцитом коштів, які виникли за окремими складовими витрат структури тарифів.

Зокрема, за статтями "витрати на виконання спеціальних обов'язків для забезпечення суспільних інтересів, в тому числі щодо забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел", "витрати на придбання допоміжних послуг".

У НКРЕКП розуміють, що такий тариф на послуги з передачі електричної енергії є небажаним для споживачів, які в даний час схвильовані зростанням цін на послуги ЖКГ. Підвищення тарифів може негативно відбитися на конкурентоспроможності української промисловості. Однак серед інших доводів, що вплинули на рішення комісії, виявилася необхідність прийняти непопулярне у населення рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК "Укренерго", ДП "Гарантований покупець", ДП "НАЕК" Енергоатом ", ЗАТ" Укргідроенерго "і якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері.