Народний депутат від "Слуги народу" Галина Янченко заявила, що уряд виділив майже 30 млрд гривень на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Однак постає питання, чи вистачить у бюджеті грошей на виплату пенсій, зарплат бюджетникам і інших нарахувань.

Про це повідомляють Українці з посиланням на заяву депутата в ефірі каналу Україна 24.

За словами Янченко, засобів до кінця 2020 року вистачить, а вічна "діра" в Пенсійному бюджеті буде існувати і далі.

"Головна проблема нинішнього бюджету полягає в тому, що у нас пікове навантаження за зовнішніми виплатами. Це було зроблено, я навіть припускаю, що спеціально, робилася реструктуризація зовнішніх запозичень в 14-15 році. Але коштів до кінця року вистачить, хоча дефіцит великий. дефіцит у Пенсійному фонді існував багато років, він перманентний і завжди дофінансовуються з бюджету ", - зазначила вона.

Як зазначила "слуга народу", що влада намагається тримати ситуацію під контролем, враховуючи індексацію пенсій на 11%.

"У цьому році є певні ризики по бюджету, але ми намагаємося тримати ситуацію під контролем. Я сподіваюся, що вистачить грошей і для покриття пенсій, і я хочу нагадати, що в травні ми провели індексацію на 11%. Так само коштів вистачить і на виплати бюджетникам, і на завершення ряду програм, які запустять стимули для зростання економіки ", - сказала вона.

Нагадуємо, що українців масово позбавлять субсидій і пільг. Відповідно до закону про верифікації, передбачається, що перевірка документів і інформації, що надаються одержувачем пільг та інших соціальних виплат, буде проводиться для одержувачів пенсій, пільг, субсидій, стипендій та інших держвиплат з метою відсіяти тих, хто може без них обійтися або отримує дві і більше .