Як повідомили експерти "Нафтогаз України", сьогоднішні розрахунки за синій вогонь від виробників можуть посприяти тому, що опалювальний сезон не розпочнеться вчасно.

У поточному році з розрахунками справа йде досить важко. В рамках такої заяви в "Нафтогазі" був опублікований перелік підприємств, які виробляють тепло, які в свою чергу не відповідають вимогам законодавства. Йдеться про мінімальний показник розрахунків для отримання синього вогню в публічних спеціальних зобов'язаннях. Таким чином, саме через них поставки газу для споживачів на прийдешній опалювальний сезон стають під загрозу.

У повідомленні йдеться про те, що неналежні розрахунки за газ є абсолютно неприпустимими. На даний момент в цей список входить 109 підприємств-боржників. Відзначається, що загальне число виробників тепла в країні на момент закінчення минулого опалювального сезону становило 1316 підприємств.

Нагадаємо, що недавно в представництві "Нафтогаз України" повідомили про наміри подати новий позов проти монопольної компанії Російської Федерації "Газпром". Як повідомило джерело, така ініціатива дійсно розглядається на даний момент, але в той же час компанія "Нафтогаз" розглядає всі можливі фактори ризику такого судового розгляду і сума, в яку воно обійдеться.

Як повідомив представник "Нафтогаз", ніхто не хоче втрачати фінансові кошти, не проаналізувавши варіант позитивного розвитку подій. При цьому там також додали, що з моменту укладення договору, а це з кінця 2019 року, "Нафтогаз" виконували всі вимоги "Газпрому", прописані в контракті.

Простіше кажучи, російський монополіст не зможе знайти якісь додаткові зачіпки в рамках судового розгляду, щоб дискредитувати свого опонента. Ніяких порушень і невиконань з боку "Нафтогазу" немає.

Також нагадаємо, що в компанії запропонували торгувати синім вогнем через різні українські банки. Таким чином, операції зможуть проводити через ПриватБанк і Ощадбанк. При цьому чиновник додав, що відповідний роздрібний ринок в Україні має можливість відкритися вже з початку липня 2020 року.