Більше, ніж чверть населення України, перебуває за межею бідності. Прожитковий мінімум на людину встановлено в розмірі близько 75 доларів США, мінімальна зарплата - 176 доларів США. Цього не вистачає на нормальне життя, 12% українців не має грошей на їжу, приблизно стільки ж змушені витрачати на їжу весь заробіток.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час соціального форуму Ради ООН з прав людини.

"При збільшенні рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працівників. За оцінками експертів, кожному третьому працівнику не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості", — розповіла Денисова.

Вона зазначила, що найвищий рівень бідності – серед українських пенсіонерів; близько 80% людей похилого віку отримують значно менші виплати, ніж необхідно.

При цьому майже 46% пенсіонерів в Україні абсолютно збідніли, будучи змушені жити на мінімальну пенсію (до 2 тис. грн.). Тільки 3% пенсіонерів отримують від держави понад 10 тис.грн на місяць.