З 1 серпня в Україні тарифи на передачу електроенергії підвищать практично на 55%, а не в два рази, як передбачалося раніше.

Про це пише Хвиля.

Додатково до цього також піднімуться тарифи за транспортування газу, платіжки з новими цифрами прийдуть уже в липні.

Тарифи за газ

В Україні з 1 липня переглянуто ціни на транспортування газу. Таким чином, газ для населення з червня подешевшав на 6% - до 2,14 гривні за кубометр (без урахування податків і витрат на розподіл і транспортування).

Однак в вказаною ціною не враховується розмір абонплати, яка з цього місяця підніметься на 24%. При цьому її розмір у всіх різний. З одного боку, він залежить від постачальника, а з іншого - від того, скільки за «газовий рік» (з жовтня по жовтень) блакитного палива було витрачено.

Відзначається, що ціна на газ складається з двох частин - газ сам по собі і його транспортування. З першим пунктом з липня все залишається без змін, а вартість транспортування в наступному місяці помітно зросте.

Більш того, доставка газу обходиться значно дорожче в населених пунктах з низькою щільністю населення. У той час як у великих містах з цим набагато простіше.

При цьому в Києві самий «бюджетний» тариф по Україні - 34 копійки за один кубометр (в Київській області - 1,09 гривні). Для порівняння, клієнтам Спектргаз у Львівській області, потрібно сплатити 3,28 гривні за кожен кубометр газу.

Зміна тарифів торкнуться споживачів, в чиїх будинках немає газового лічильника. Таким чином, з 1 липня близько півмільйона громадян отримають платіжки зі збільшеними сумами - в результаті підвищення норм споживання газу.

приклад платіжок
приклад платіжок

приклад платіжок
приклад платіжок

Тарифи за електрику

Українців з 1 серпня чекає підвищення тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК Укренерго. Дане рішення 11 липня прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на своєму засіданні.

Зокрема, тарифи на послуги складуть:

з передачі електричної енергії - 240,23 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 155,40 грн / МВт · год, без урахування ПДВ);

за диспетчерським (оперативно-технологічним) управління - 24,75 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 10,23 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

Відзначається, що проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн / МВт · год, а початкове пропозицію НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт · год.