Послуги телефаксних і телефонного зв'язку в Україні в період з січня по червень подорожчали на 13,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики.

У цьому червні в порівнянні з минулим ціни на послуги підвищилися на 12,5%. Також вони виросли на 1,5% в порівнянні з травнем.

Держстат не брав до уваги окуповані Росією території АР Крим та Донбасу.

Послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ і організацій в II кварталі також подорожчали в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Ціни зросли на 11,2%.

Обсяг наданих послуг телекомунікаційними компаніями в I кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 15% - з 17 до 19,6 млрд. Грн.

Обсяг наданих послуг бездротового зв'язку в I кварталі досяг 14,6 млрд. Грн., Провідний - 4,5, супутникового - 17,6.

Нагадаємо, раніше ми писали, що за перше півріччя ціни в Україні зросли в середньому більш, ніж на 2%. Найбільшими перепонами подорожчали продукти харчування, зокрема яйця і яловичина, мобільний зв'язок і медичні послуги.

А ось ціни на електронні пристрої, побутову техніку, авто, одяг, дитячі іграшки і товари для подорожей навпаки знизилися.

Як повідомлялося, українцям назвали дату, коли підвищаться тарифи на електроенергію. Причиною зростання цін став дефіцит коштів, який виник за окремими складовими витрат "Укренерго".

Українців з 1 серпня чекає підвищення тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК Укренерго. Дане рішення 11 липня прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на своєму засіданні.

Зокрема, тарифи на послуги складуть:

з передачі електричної енергії - 240,23 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 155,40 грн / МВт · год, без урахування ПДВ);

за диспетчерським (оперативно-технологічним) управління - 24,75 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 10,23 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

Відзначається, що проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн / МВт · год, а початкове пропозицію НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт · год.