Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з 1 серпня 2020 підніме тариф НЕК Укренерго на передачу електроенергії на 54,6%.

Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Так, з 1 серпня 2020 року тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії збільшиться на 54,6% - з 155,4 грн / МВт до 240,23 грн / МВт (без ПДВ).

Відповідне рішення прийняли, щоб компанія могла отримати гроші на погашення заборгованості перед виробниками "зеленої енергетики".

У той же час на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу. На засіданні 11 липня комісія передбачала зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн / МВт, а початкове пропозицію НЕК було довести тариф до 604,51 грн / МВт.

«НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії і може негативно відбитися на конкурентоспроможності української промисловості, проте змушена прийняти вказане рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК« Укренерго », ДП «гарантований покупець», ДП «НАЕК« Енергоатом », ЗАТ« Укргідроенерго »і якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері», - повідомили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що виконуюча обов'язки міністра енергетики Ольга Буславец заявила, що тарифи на електроенергію для населення підвищувати не будуть.

«Я хочу заспокоїти наше населення, яке має затверджений тариф на електроенергію. Він незмінний вже з 2017 року. І, як вже неодноразово підкреслював прем'єр-міністр, ніхто не готує рішення про підвищення цього тарифу », - сказала Буславец.

Глава Міненерго запевнила, що тарифи для населення не підвищуватимуть не через прийдешніх місцевих виборів.

Буславец підкреслила, що говорити про підвищення тарифів на електроенергію без підвищення соцзахисту населення, прожитковий мінімум і пенсій «недоречно».

У той же час чиновниця наголосила, що підвищуватися не будуть тільки тарифи на електрику для населення. В інших же сегментах ринку, де присутня своє ціноутворення, є двосторонні договори.

«Я за ринкові правила, щоб ціна на ринку формувалася таким чином, щоб вона відповідала сьогоднішньому попиту і пропозиції», - підсумувала вона.