Колишній керівник Держспоживслужби Володимир Лапа розповів, від яких факторів залежать ціни на продукти й до чого готуватися.

За прогнозом експерта, вже найближчим часом в країні може подорожчати борошно, крупи та хліб. Водночас вартість картоплі, яку українці закуповують на зиму, залишатиметься відносно дешевою.

Хліб і борошно
Хліб і борошно

За його словами, вже у вересні відчутно подорожчали зерно та субпродукти. Тому, сподіватися на те, що ціни на ці товари в найближчі місяці впадуть - не доводиться. До того ж аграрії цього року втратили частину врожаю через сильну посуху в Україні. Все це призведе до поступового подорожчання борошна, а також круп. Хліб, за прогнозом експерта, подорожчає на 10% протягом наступних 4-6 місяців.

При цьому, оптові ціни на картоплю цього року значно нижчі за торішні. Лапа прогнозує, що поступово як запаси стануть закінчуватися, тоді ціна може підвищуватися. Але оскільки минулого року, коли один кг картоплі коштував 15 грн не повинно бути. Крім того, Лапа не бачить поки причин для підвищення цін на більшість овочів з борщового набору.

Продукти борщового набору
Продукти борщового набору

А ось ціни на молоко і молокопродукти трохи зросли, але все ж не вище тих, які були на початку поточного року. До січня можливе сезонне зростання цін на 5-10% через скорочення кількості надоїв, але потім ціни повинні повернутися до колишніх показників.

Молоко і м'ясо
Молоко і м'ясо

На українському ринку також можна очікувати відносно стабільних цін на м'ясо, але варто враховувати курс долара. Якщо буде залежність від експорту та імпорту, внутрішні ціни будуть залежати від курсової динаміки.