Українські банки почали блокувати грошові перекази, які працівники перераховують рідним.

Про це повідомила Тетяна Вороніна в соцмережах.

Жінка розповіла про подію з яким вона особисто зіткнулася. «Хочу поділитися з вами друзі подією, яка сталася зі мною на днях. Відправила синові 100 € системі MoneyGram, треба було терміново купити одну річ. Він, як завжди, через Приват24, спробував перерахувати їх собі на карту, не минуло, вимагали підтвердити мою особистість, переслати копію мого біометричного паспорта. І так мучили 3 дні, потім оператор сказав, що це було розпорядження НБУ, перевіряти осіб, перераховують гроші. Вибачився за затримку. Те хочу запитати вас, що це було? Вигнали керівника НБУ, тепер творять, що їм задумається, навіщо їм наші особисті дані? ».

Користувачі мережі активно відреагували на даний пост, залишивши під ним коментарі. Відзначається, що таким чином можливо в майбутньому придумають для працівників нові податки.

«Попереджали, що від 5000 грн можуть перевіряти. Можливо, сума була більше? Точно 100 євро? »,« В кінці року буде нарахованих податок ... Так що не передавайте банками! А поки є намиста передавайте водіями! », - йдеться в коментарі.

За словами інших працівників, у них подібних проблем не виникало.

Раніше повідомлялося, що українські банки можуть проводити блокування грошових переказів їх клієнтам, якщо не зазначено інформацію про джерело доходу, а сума операції перевищує 149 тис. Грн. Більш детальна перевірка транзакцій почалася після вступу в силу закону про фінансовий моніторинг. Таким чином, якщо банк засумнівається в походженні грошей, то він може відмовити клієнту в їх видачі та переказ на депозитний рахунок.

Нагадаємо, Нацбанк підрахував, скільки з початку 2020 року перерахували заробітчани в Україну.

Так, за січень-травень 2020 року об`єм грошових трудових мігрантів в Україну склав $ 4,54 млрд.

Згідно з постановою, державний регулятор дозволив українським банкам не обслуговувати підозрілих і нетерплячих клієнтів. Дозвіл застосовувати ризик-підхід в обслуговуванні клієнтів банки отримали після того, як в Україні вступили в силу нові вимоги законодавства з питань фінмоніторингу.