Українці з втратою працездатності (часткової або повної) мають право на отримання пенсії по інвалідності. Причому при призначенні щомісячних виплат неважливо, коли була отримана інвалідність - до влаштування на роботу, при трудової діяльності або після її закінчення.

Про це пишуть Українці з посиланням на "Юридичний портал".

Оформлення пенсії, її тривалість і розмір залежать від причини і групи інвалідності.

При виробничу травму і професійному захворюванні робочий стаж для призначення пенсії не має значення. При загальному захворюванні, яке не має зв'язку з роботою, наявність стажу обов'язково.

Якщо людина втратила працездатність після настання пенсійного віку, він може отримати право на виплати при наявності 15-річного страхового стажу. При нестачі стажу призначається соцдопомогу, як правило, дорівнює прожитковому мінімуму для втратили працездатність (на 1 липня - 1712 закарпатцям грн.).

Виплати допомоги по інвалідності здійснюються до кінця життя або протягом всього періоду відсутності працездатності. Право на їх безстрокове отримання дається досягли пенсійного віку.

Людям з інвалідністю 1 групи платять 100% пенсії за віком, 2 групи - 90%, 3 групи - 50%.

Якщо інвалід 2 або 3 групи володіє необхідним страховим стажем, розмір виплат по інвалідності може бути рівним пенсії за віком. Але буде враховуватися вік отримання інвалідності.

Ті, хто втратив працездатність при строковій військовій службі, мають право на отримання пенсії по інвалідності при відсутності потрібного страхового стажу.

Одинокі інваліди 2 та 3 (в пенсійному віці) груп та інваліди 1 групи, які потребують догляду, мають право на щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 50 грн.

Пенсіонерам без роботи, у яких на утриманні не досягли повноліття діти, на кожну дитину щомісяця доплачують 150 грн.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ПФУ планує скасувати виплату пенсій частини українців.