Українські законодавці постійно вносять зміни в закони, які регулюють пенсійну сферу ‒ в тому числі і в закон про вихід на пенсію за вислугу років ‒ щоб скоротити дефіцит Пенсійного фонду.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Про це з посиланням на експертів повідомляє портал на пенсії. Журналісти наводять приклад з пенсіонером з Львівської області, який народився 11 квітня 1963 року і почав свою трудову діяльність в 1978 році. З травня 2005 року він працює оглядачем-ремонтником вагонів.

"За моїми підрахунками, повинен був піти на пенсію за вислугою років у 2018 році. Консультувався в обласному Пенсійному фонді. Сказали, що право на пенсію у мене є. Але в районному управлінні відмовляють-кажуть, що у мене не вистачає вислуги років", — стверджує чоловік.

За словами пенсійних консультантів, право на пенсію за вислугу років для окремих категорій працівників визначається статтею 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

"Відповідно до пункту "А" цієї статті, право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах — після досягнення 55 років і при стажі роботи: для чоловіків — не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі; для жінок — не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі", — розповіли вони.

бабуся топить дровами, пенсіонерка, старенька
бабуся топить дровами, пенсіонерка, старенька

Крім того, повідомляється, що з жовтня 2017-го набули чинності деякі положення Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148-VIII від 3 жовтня того ж року.

Цей закон по суті і скасував призначення пенсій за вислугою років для багатьох категорій громадян. Право на пенсію за вислугою років залишилося тільки за тими громадянами, у яких на момент набрання чинності цим Законом вже була необхідна вислуга.