Незважаючи на те, що підвищився прожитковий мінімум та розмір мінімальної пенсії, частина українців могли помітити, що зменшився розмір соціальних виплат.

Про це повідомляє «Пенсійний кур'єр».

При цьому експерти пояснюють, що виплати пенсіонеру, який працює або здійснює підприємницьку діяльність, будуть іншими.

Відзначається, що в разі працевлаштування громадянина перерахунок пенсії з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено.

Тим часом, при призначенні (перерахунку) пенсії пенсіонеру під особистий підпис повідомляють про його обов'язки в разі працевлаштування надати дані про це в органи Пенсійного фонду.

Підкреслюється, що важливо пам'ятати, що якщо про такі зміни пенсіонер не повідомить, а Фонду стане про них відомо під час звірки з державними реєстрами, то пенсіонеру можуть загрожувати штрафні санкції. Якщо говорити іншими словами, то його пенсія може зменшиться.

Пенсіонерам також радять за кілька місяців по досягненню пенсійного віку звернутися до фахівців Пенсійного фонду, які проведуть попередню правову експертизу документів, а також їх належне оформлення.

Відзначається, що найчастіше зустрічаються такі помилки:

- неточності в оформленні трудових книжок (неповні або неточні записи, не завірені виправлення, відсутність або погана якість друку);

- довідки про стаж, особливо довідки, що уточнюють особливий характер роботи, заповнюються неправильно (тобто виправлення, відсутні номер, дата видачі, розшифровка підписів, підстава видачі довідки, вказуються неточні або неповні відомості про роботу майбутнього пенсіонера);

- трапляються неточності і в індивідуальних відомостях з системи персоніфікованого обліку

Раніше повідомлялося, що міністр соцполітики Марина Лазебная повідомила, що середній показник виплат до кінця 2020 року складе за прогнозами 3500 гривень.

Таким чином, в грудні буде здійснено досить масштабні зміни. ПФУ планує запустити автоматичний перерахунок пенсій. В його основі є прожитковий мінімум, а також мінімальні пенсії, де немає страхового стажу, надбавки за понаднормовий стаж.