На динаміку інфляції в Україні до кінця 2020 року впливати посилення ролі кредитного каналу емісії.

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки, - повідомляють Українці з посиланням на РБК-Україна.

При цьому, додатковий випуск грошей буде відбуватися в рамках підтримки бізнесу і антикризових заходів.

Як зазначається в огляді, також зростання цін буде відбуватися через підвищення складової собівартості товару, незважаючи на понесені в період карантину збитки.

У той же час в Мінекономіки прогнозують пом'якшення карантинних обмежень та їх поступове зняття.

Як наслідок - поступове зростання платоспроможного попиту, що, у разі збереження порівняно низького рівня інфляційних очікувань, дасть можливість отримати (з несуттєвими коливаннями) стримані темпи споживчої інфляції.

В результаті темпи "будуть менше, ніж прогнозувалося".

Раніше повідомлялося про те, як глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що поступова девальвація гривні на 10% разом з іншими підтримують заходами створить стимули для економіки.

"Якщо говорити про курс гривні, то, на думку багатьох експертів, вона переоцінена в межах 10%. Це питання, яке має вирішувати Національний банк. Але нічого страшного в поступовому, повільному просідання гривні в рамках 10% я особисто не бачу", - вважає Гетманцев.

У свою чергу, Володимир Зеленський заявив, що завищення курсу гривні, яке створювалося Національним банком України при Якова смоли, створювало проблеми українському бізнесу, і підприємці розуміють цю ситуацію.

При цьому, новий глава Національного банку України Кирило Шевченко розповів, що позиція Нацбанку щодо ПриватБанку залишиться незмінною.