З початку 2021 року в Україні різко підскочить податок на тютюновмісні вироби для електронного нагріву (ТВЕН) - він виросте на 320%, що просто шокувало тютюнових виробників.

Як передає портал Українці, про цю інформацію повідомляє UBR.

Читайте нас у Google News!

Зазначається, що компанія "Філіп Морріс Україна", яка використовує місцеву сировину при виробництві вітчизняних торгових марок, минулої доби, 27 листопада, направила президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю, Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову і міністру фінансів Сергію Марченку попереджувальний лист.

При цьому, у компанії кажуть, що це рішення спричинить за собою важкі наслідки. Зокрема, постраждають понад 1 млн курців, а також компанії, які виробляють ТВЕН.

Згідно з думкою "Філіп Морріс", податок призведе до наступних наслідків:

  • Збільшення рівня контрабанди. Податки накрутять ціни на продукцію. Вона стане істотно дорожче, ніж в інших державах. А це призведе до появи тіньового ринку тютюновмісних виробів для електронного нагріву (ТВЕН). Держбюджет може недоотримати заплановані доходи.
  • Втрата потенційних інвестицій. У компанії наводять приклад її фабрики в Харківській області. У разі підвищення податків питання її модернізації розглядатися не буде взагалі. Вона і так працює на половину потужності, оскільки внутрішній легальний ринок сигарет скорочується. Курці все більше переходять на стіки, тому підприємство необхідно переобладнати. Втім, мова йде не лише про внутрішні інвестиції компанії, а й економіку в цілому.
  • Ймовірний конфлікт з європейцями. Справа в тому, що підвищення ставки акцизного податку на 320% для такого товару і зрівнювання її зі звичайними сигаретами не відповідає практиці Євросоюзу. Середній показник різниці ставки для Тіен і звичайних сигарет в цьому році там становить 72%.

Водночас, як кажуть в компанії, таке підвищення акцизу відіб'ється ще й на здоров'ї громадян, які просто почнуть через подорожчання стіків переходити на дешевші сигарети, що шкідливіше для здоров'я, ніж ТВЕН.

Нагадаємо, що ексміністр прокоментував ситуацію з пенсіями в Україні: "Дуже серйозні проблеми".

Раніше ми повідомляли, що Юлія Ковалів прокоментувала падіння ВВП за підсумками року: "Це досить суттєво".

Також нагадаємо, що за комуналку доведеться платити набагато більше через нові тарифи.

Найцікавіше у нашому Twitter! Хутчіш підписуйся!

Українці тепер і на Flipboard! Додавай скоріш!