Компанія "Нафтогаз" встановила для українців, які користуються їніми послугами, споживачів тариф на блакитне паливо у розмірі 6,33 грн за кубометр. Як результат, вартість опалення будинку площею 70 квадратних метрів становитиме близько 487 грн.

Як передає портал Українці, про це повідомляється на сайті "Нафтогаз".

Відповідно до стандартів, сім’я витрачає лише 9,84 кубічних метрів на приготування їжі. м газу на місяць (62,2 грн). Якщо немає постачання гарячої води, доведеться заплатити 16,17 куб. м (102,3 грн). Якщо є газовий котел і плита, то за стандартами родина витрачає 31,47 кубометра. м (199 грн).

Газовий лічильник, скріншот із відео
Газовий лічильник, скріншот із відео

Нормативи споживання природнього газу:

  • Плита газова за наявності посточання гарячої води – 3,28 куб. м на людину;

  • плита газова за відсутності постачання гарячої води – 5,39 куб. м на людину;

  • плита газова та газовий водонагрівач – 10,49 куб. м на людину;

  • індивідуальне опалення – 11 куб. м на квадрат.

При цьому, згідно зі стандартом, на опалення житла використовується 11 кубометрів на квадратний метр. За будинок площею 70 квадратів доведеться заплатити 487 грн за новим тарифом.

Слід зазначити, що з серпня поточного року постачальники газу самі формують тариф, орієнтуючись на біржову ціну станом на 25 число кожного місяця. Кабінет міністрів більше не впливає на ціни.

На ринку представлені десятки різних постачальників, і сім’ї можуть обирати, у кого і за якими цінами купувати. Зростання ціни на імпортне паливо врешті призведе до зростання тарифів у звичайних українських платежах.

Нагадаємо, що в Україні в грудні більшість постачальників газу вирішили продовжити діючі ціни.

Раніше Українці повідомляли, що за комуналку доведеться платити набагато більше.

Також ми повідомляли проте, які сюрпризи підготував державний бюджет на 2021 рік.