Українці на тлі прийдешнього локдауну серйозно перейнялися придбанням долара. Наприкінці попереднього тижня до валютних обмінників і кас банків вишикувалися черги.

Як передає портал Українці, про це повідомляє сайт "Сегодня".

При цьому валюту намагалися купити, згадуючи весняний стрибок долара, коли на тлі паніки він підскочив відразу на 4 з гаком гривні. Тобто можна було заробити близько 400 грн за 100 доларів, купивши їх і потім продавши. Зараз долар подорожчав всього на 9 копійок. Однак реально американська валюта на продаж була тільки там, де курс продажу на 20-30 копійок перевищував середньоринковий - 28,5 грн/Долар.

Зазначимо, що Нацбанк України з понеділка, 23 листопада, по четвер, 26 листопада, тримав курс гривні практично незмінним – 28,36-28,38 грн/Долар. У п'ятницю послабив його на 8 копійок (28,44). Тобто повторив сценарій двох останніх тижнів, тільки з більш високими значеннями курсу. На понеділок, 30 листопада, регулятор встановив курс 28,47 грн/Долар.

Експерти назвали два фактори стабільності на валютному ринку:

  • зниження попиту на валюту на міжбанку з боку імпортерів, які побоюються введення локдауну;
  • вдалі результати аукціону Мінфіну, який розмістив на первинному ринку гривневі облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на рекордну суму – понад 16,5 млрд грн.

У четвер і п'ятницю курс пішов вгору через вихід на валютний ринок нерезидентів і попиту на придбання долара. В цілому, експерти кажуть, що збережеться тренд на ослаблення.

"Очікування локдауна, незрозуміла ситуація з бюджетом, прийняття якого прострочено – це фактори, що послаблюють гривню. Але так як влада зараз тимчасово призупинила розрахунки за договорами за виконані роботи з приватними структурами через відсутність фінансів в Держказначействі, то невиплачені гроші на валютний ринок не підуть. Що знизить тиск на курс гривні", - розповів член Економічного дискусійного клубу Олег пендзін.

Керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин підтримав прогноз на девальвацію; на його думку, факторами служать коронавірус і очікування введення локдауна.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко впевнений, що як тільки Кабінет Міністрів назве точну дату локдауну, це викличе паніку на ринку валюти і різке зростання курсу.

"Якщо про введення локдауна повідомлять в середу на засіданні Кабміну (2 грудня), вже в четвер курс може злетіти до 29 грн/долар і вище. При цьому курс на міжбанку значно не підвищиться. У таких ситуаціях економіка не працює"– - зазначив він.

Нагадаємо, про курс валют на 30 листопада:"Євро майже 34 гривні, долар зростанні".

Раніше ми повідомляли, скільки доведеться платити українським сім'ям за користування блакитним паливом.

Також нагадаємо, що "тютюнові компанії в шоці": незабаром податок на вироби злетить на 320%.