У Державному бюджеті є гроші на виплати пенсій у грудні 2020 року та на планові підвищення пенсій у 2021 році. Їх показники передбачені в проекті держбюджету на 2021 рік і залежать від розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати.

Як передає портал Українець, про цю інформацію повідомляє ТСН.uа з посиланням на заяву міністра соціальної політики Марини Лазебної.

"Під час засідання уряду схвалювали проект бюджету і я як міністр соціальної політики і як людина скажу - так, звичайно, я хотіла більше грошей на соціальні програми, соціальні ініціативи, але є об'єктивна реальність і треба це враховувати. Бюджет на 2021 рік не передбачає, по-перше, ніякого скорочення жодної соціальної виплати. Друге-прожитковий мінімум зростає. Так, він росте маленькими темпами-9,3%, він покриває трохи більше прогнозованої інфляції, але все інше-допомоги, які до нього прив'язані, теж будуть підвищені”, - зазначила міністр.

Зазначається, що у зв'язку з підвищенням в січні мінімальної зарплати підвищиться також важливий соціальний стандарт - мінімальна пенсійна виплата для пенсіонерів, кому виповнилося 65 років, у кого є повний стаж. Ця пенсійна виплата підвищиться на 400 гривень.

“І люди отримуватимуть вже в січні підвищені пенсії, які підпадають під цю категорію. Крім того, в липні буде реалізовуватися програма підвищення пенсій 75-річним. 80-річні пенсіонери будуть знову ж додаткові 500 гривень отримувати. Всі ці речі в бюджеті 2021 року є”, - розповіла міністр.

Нагадаємо, як жорсткий локдаун позначиться на курсі долара: думка експертів.

Раніше ми повідомляли, скільки доведеться платити українським сім'ям за користування блакитним паливом.

Також нагадаємо, що "тютюнові компанії в шоці": незабаром податок на вироби злетить на 320%.