Apple стикається з новими судовими позовами в Європі щодо її суперечливої практики уповільнення старих айфонів.

Читайте нас у Google News!

Euroconsumers, правозахисна група, яка порушила справу, повідомила в заяві в середу, що колективні позови охоплюють до 2 мільйонів пристроїв iPhone 6, 6 Plus, 6s і 6S Plus в Бельгії, Іспанії, Італії та Португалії.

iPhone
iPhone

Apple зіткнулася з громадськістю та судовими позовами по всьому світу після того, як в 2017 році визнала, що оновлення програмного забезпечення, призначені для запобігання збоїв батарей в старих iPhone, також уповільнюють роботу пристроїв.

Справи Euroconsumers відображають колективний позов проти Apple в США, який у березні призвів до запропонованого врегулювання в розмірі 500 мільйонів доларів. Минулого місяця Apple заплатила 113 мільйонів доларів, щоб завершити розслідування справи в 34 американських штатах, включаючи Каліфорнію та Арізону.

"З нами повинні звертатися так само справедливо і шанобливо, як до американських споживачів", - сказала CNN Business голова відділу політики та правозастосування Euroconsumers Ельс Брюггеман.

iPhone
iPhone

У групі заявили, що спроби врегулювати питання з Apple в позасудовому порядку не увінчалися успіхом. Вони вимагають компенсації в середньому 60 євро (72,30 долара США) на кожного споживача. Якщо судові позови виграють, вони можуть обійтися Apple в 180 мільйонів євро (217 мільйонів доларів), виходячи з оцінок Euroconsumers кількості порушених пристроїв.

"Споживачі все більше незадоволені тим, що продукція зношується занадто швидко, моделі iPhone 6 - дуже конкретний приклад цього", - йдеться в заяві Брюггемана.

Після протесту незадоволених користувачів iPhone Apple вибачилася і здешевила заміну батарей, але в попередніх судових процесах і в поточному випадку звинувачувалася в навмисному уповільненні роботи телефонів, щоб спонукати користувачів купувати нові, - практика, яку компанія заперечує.

"Ми ніколи не робили і ніколи не будемо робити нічого, щоб навмисно скоротити термін служби будь-якого продукту Apple або погіршити взаємодію з користувачем, щоб стимулювати оновлення клієнтів", - йдеться в заяві Apple у відповідь на нові судові позови.

iPhone
iPhone

Випадки будуть подані в середу асоційованими організаціями Euroconsumers в Бельгії та Іспанії. Організація заявляє, що в найближчі тижні планує стежити за тими, хто подає документи в Італії та Португалії.

Антимонопольний орган Італії оштрафував Apple на 10 мільйонів євро (12 мільйонів доларів) в 2018 році після того, як виявив, що компанія обманом змусила споживачів встановити оновлення програмного забезпечення на старі iPhone, не попередивши їх про вплив на продуктивність пристрою. У травні адміністративний суд Італії підтвердив санкції після того, як Apple подала апеляцію.

Це рішення заклало правову основу для колективних позовів, сказав Брюггеман.

"Споживачі більше не сприймають таку поведінку", - додала вона. "Це не тільки призводить до розчарування та фінансових збитків, але й абсолютно безвідповідально з екологічної точки зору".