В Україні можуть змінитися цифри в платіжних квитанціях на опалення в меншу сторону.

Український уряд може зменшити цифри в платіжних квитанціях, які отримають громадяни за опалення. За словами глави Міністерства фінансів Сергія Марченка, тарифи на цю комунальну послугу переглядають щороку перед стартом опалювального сезону в Україні.

Про це повідомляє портал "finance.ua"

Так, міністр фінансів підкреслив, що на сьогоднішній день ціна на газ на ринку менше, ніж зазначено в платіжках за опалення. Якщо така картина буде спостерігатися і восени, то цифри в платіжних квитанціях можуть значно зменшитися.

За словами Марченка, можна заощадити в тому випадку, якщо повністю утеплити багатоповерховий будинок. Повідомляється, що в Україні функціонує Фонд по ефективності електроенергії, тобто структура, яку фінансують з державного бюджету або міжнародні донори.

Міністр фінансів стверджує, що якщо утеплити звичайний старий будинок на 5 поверхів, не замінюючи комунікації і вікна, потрібно витратити 3,5 мільйона гривень. А цей Фонд, в свою чергу, повертає 70% витрат на утеплення цього будинку.

У звичайному п'ятиповерховому будинку, який побудували ще за часів СРСР, почали менше вживати енергоносії. Тому цифри в платіжних квитанціях скоротилися на 35-40%, якщо порівнювати з попереднім сезоном опалення.

У минулому році повністю утеплили фасад п'ятиповерхового будинку, а також поліпшили опалювальну систему. Незабаром таке робитимуть в безліч будинках по всій території України.

У свою чергу, завдяки тому, що Фонд повертає 70% видаткових матеріалів і проведення робіт, а місцева влада компенсує розтрати грошових коштів місцевих жителів, платити зі свого гаманця потрібно буде зовсім небагато.

А ось розмір внеску для власників квартир становить 3 тисячі гривень, але платити можна буде протягом декількох місяців. І найголовніше, що так важливо для українців, вже взимку цього року кожен українець став менше віддавати грошових коштів зі свого гаманця за опалення.