У банках України з'явився ряд нововведень. Тепер фінансові установи будуть перевіряти рахунки клієнтів.

Нещодавно стало відомо, що українські банки можуть блокувати рахунки своїх клієнтів, пишуть Українці з посиланням на hyser.

Згідно з відомостями першоджерела, банки України вже кілька місяців працюють за новими правилами фінансового моніторингу.

Виходячи з наявної інформації, при оформленні рахунків і карт банки повинні будуть збирати додаткові документи. Список документів, вже визначили співробітники Нацбанку України.

Важливо зауважити, що тепер крім паспорта, индикационного коду, місця реєстрації та фактичного проживання, Нацбанк зобов'язав дізнаватися номер запису в Єдиному демографічному реєстрі.

Крім того, банки зможуть перевіряти походження коштів своїх клієнтів. Відзначимо, що фінансовий моніторинг буде проводитися вибірково і при наявності ряду критеріїв.

А саме, моніторинг буде проводитися якщо: клієнт не може пояснити, в чому полягає його діяльність, не надає інформацію для перевірки, клієнт має велику кількість рахунків або платіжних карток, клієнт нервує або проявляє нетипова поведінка.

Варто згадати, що після моніторингу може початися перевірка. Весь перелік критеріїв, за якими рахунки громадян можуть перевірятися, вже розміщений на офіційному порталі НБУ.

До слова, в переліку НБУ кілька десятків критеріїв. Але свої внутрішні умови є і у самих банків. Якщо бути точними, то банки мають право посилити або адаптувати під себе вимоги НБУ, не порушуючи принципи постанови і закону.

В даний період часу, частина банків просить у своїх клієнтів розписки з проханням вказати, на які цілі підуть кошти, зняті з депозиту - такі вимоги, на думку юристів, є незаконними.