Розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 грудня зріс на 57 грн – до 1769 грн.

В ефірі телеканалу "Україна 24" гості студії розповіли, як би вони витратили 57 грн, на які підвищать пенсію.

"Я їх віддам тим людям, яким вони потрібні", - заявив екс-міністр соціальної політики Андрій Рева.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко вважає, що можна купити "досить багато, можливо, і два курячих філе".

"Я б заплатив частину дитячого садка своєї дитини", - сказав він.

Нардеп від "Батьківщини" Михайло Цимбалюк на запитання, Куди б він витратив таку суму, відповів:

"Ці 57 грн варто залишити там, де купують хліб, і добре, що є власники пекарень, які просто облаштували вітрини, де можна за 57 грн Купити три буханки батона або хліба, і залишити, щоб нужденні без грошей прийшли і їх могли собі взяти. Але це ганьба для уряду і держави, які обіцяли і гарантували, а зараз розводять руками".

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Раніше стало відомо, що пенсійна реформа, яку готує Кабмін, не гарантує збереження заощаджень українців і при цьому змушує роботодавців йти в тінь.

Таку думку висловив позафракційний народний депутат Муса Магомедов, коментуючи урядовий законопроект №2683, який запускає другий рівень накопичувальної пенсійної системи.

"Мене турбує в пропонованій пенсійній реформі саме те, що ніхто не може дати гарантій збереження накопичень другого рівня. Розповім, чому. Для того, щоб можна було компенсувати інфляційні моменти, курсові коливання, гарантувати людям, що вони не втратять свої накопичення, повинен бути Фондовий ринок, на якому можна розміщувати ці гроші. Вони повинні працювати і приносити гарантований дохід. Але у нас немає нормального фондового ринку, а накопичувати гроші і розміщувати їх за кордоном було б нерозумно, тому що нам не вистачає грошей в нашій державі", - розповів Магомедов.