Правила нарахування та видачі субсидій в Україні з наступного року зміняться. Частина українців може позбутися допомоги від держави, а комусь пощастить отримати довгоочікувані виплати.

Громадянам роз'яснили нові правила отримання соцдопомоги на YouTube-каналі "Народна Думка".

В українців через доноси будуть відбирати субсидії: не сваріться з сусідами
В українців через доноси будуть відбирати субсидії: не сваріться з сусідами

На виплату українцям субсидій до Держбюджету на 2021 рік закладено на 2,7 мільярда гривень менше, у порівнянні з 2020 роком. Масово позбавляти українців державної допомоги влада не має наміру, але фінансування зменшить.

Це пов'язано з тим, що при формуванні бюджету з субсидій відняли суми оплати за газ та інші комунальні послуги, актуальні на першу половину 2020 року. Крім того, продовжаться перевірки субсідіантів. Громадяни, які отримували державну допомогу, але не відповідали встановленим параметрам, повинні будуть компенсувати отримані субсидії державі. Відповідно, вони позбудуться субсидій у майбутньому.

За новими правилами, якщо в квартирі прописана людина, яка там не проживає, то власнику квартири не зможуть відмовити в отриманні субсидії. Якщо один з членів сім'ї офіційно працевлаштований за кордоном, то при наданні довідки з місця роботи його членам сім'ї держава буде оплачувати субсидію.

Квартплата/субсидія
Квартплата/субсидія

Нагадаємо, щоб подати документи для оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, не потрібно йти в соціальну службу, адже на карантині подати необхідні документи можна онлайн на сайті Міністерства соціальної політики в режимі "Е-сервіси".