Представники малого і середнього бізнесу в Україні, які ще не отримали обіцяні 8 000 гривен від держави, можуть і зовсім залишитися без так званої "карантинної допомоги".

У разі, якщо державні органи вирішать, що виплати отримані необгрунтовано, тоді гроші доведеться повернути державі. Це означає, що деякі підприємці позбавляться довгоочікуваної матеріальної допомоги, на яку так розраховували.

протести ФОПівців
протести ФОПівців

В Офісі великих платників податків Державної податкової служби України розповіли, що вже сотні тисяч українців подали заявки на отримання матеріальної допомоги. Йдеться про одноразові виплати ФОП і найманим працівникам, які втратили доходи через введення карантину в Україні.

Однак, зазначається, що у разі виявлення державними органами відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких була виплачена одноразова матеріальна допомога, які впливають на право застрахованої особи на її отримання, таким одержувачам доведеться повернути державну допомогу в повному обсязі.

Українські гроші, скріншот із відео
Українські гроші, скріншот із відео

Жорсткий карантин, який буде введений в Україні з 8 по 24 січня, викликав чергову хвилю невдоволення серед підприємців. Вони не хочуть закривати свої підприємства і 15 грудня вийшли під стіни Верховної Ради боротися за своє право на роботу. Влада пообіцяла ФОПам і їх найманим працівникам частково компенсувати втрати, які вони понесуть під час жорсткого карантину, проте, обіцяних 8000 гривень недостатньо, щоб покрити всі збитки.