Станом на 1 жовтня 2020 року (тобто за підсумками трьох кварталів 2020 року) українці заборгували мікрофінансовим організаціям в цілому понад 15 млрд грн.

В цілому, заборгованість за мікрокредитами в 2020 році зросла на 7% - втім, це набагато менше (31%), ніж в 2019-му.

ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації
ломбарди, кредитні спілки, фінансові організації

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

У першому кварталі 2020 року ринок мікрокредитування виріс на 82%, а ось у березні, після початку пандемії і карантину, він впав на 17%. У третьому кварталі ринок знову продемонстрував зростання, але тільки на 4,64%.

Згідно з інформацією платформи, українці щомісяця оформляють понад 960 тис. мікрокредитів, а всього за 9 місяців 2020 року видано фізичним особам 33,75 млрд грн по 8,7 млн договорів. Середня сума кредиту склала 3893 грн, що на 5% більше, ніж у 2019 році.

Також раніше стало відомо, що боргова кабалла все більше поглинає наших співгромадян.

В середньому, закредитованість клієнта будь-якої української мікрофінансової організації становить три кредити. Хоча є унікуми, які навішують на себе до 40 кредитів.

Про це пише " Мінфін "з посиланням на СЕО компанії" Швидкогроші " Олександра Холода.

Холод вказав, що тенденція на зростання закредитованості клієнтів МФО простежується з 2016 року - тоді на кожного позичальника коштів припадало в середньому півтора кредиту. З тих пір рівень закредитованості різко виріс, причиною чого стала в корені помилкова стратегія великого числа МФО.

"Коли вхід в кредитний бізнес став досить простим, деякі нові компанії почали видавати невеликі кредити на 1-2 тис.грн. всім бажаючим", - пояснив експерт.

На його переконання, така стратегія продемонструвала негативні наслідки як для позичальників, так і для ринку кредитування в цілому.

"Якщо людина за один день бере кілька кредитів на 1-2 тис.грн, то через 14 днів йому одночасно починають дзвонити всі кредитори, нагадуючи про необхідність повернути борг. У клієнта в такій ситуації виникає бажання просто вимкнути телефон. В результаті він залишається з простроченим кредитом і зіпсованою кредитною історією. Якби у клієнта був тільки один кредит на велику суму, це не створювало б для нього стресову ситуацію і йому було б простіше розрахуватися з боргами", - вказав Холод.