Державна компанія "Укрпошта" з 1 січня може вимушено припинити доставку пенсій в тому випадку, якщо Кабінет міністрів не розгляне питання оплати державою доставки пенсій додому для 3,6 мільйона українських пенсіонерів.

Про це повідомив глава компанії Ігор Смілянський в Facebook.

Ігор Смілянський
Ігор Смілянський

"Після перегляду мінімальної зарплати, тільки в частині ЄСВ Укрпошта заплатить на 500 млн грн більше ніж у 2020 році, не рахуючи витрат на підвищення зарплат. Тому, якщо питання не буде вирішено позитивно Укрпошта буде змушена припинити доставку пенсій з 1 січня", - написав він.

За словами Смілянського, "Укрпошта" - не Благодійний фонд і не в змозі дотувати доставку пенсій, газет та іншого.

Укрпошта
Укрпошта

"Упевнений, що КМУ прийме правильне рішення, і всі пенсіонери своєчасно отримають свої пенсії, а листоноші, які ризикують своїм життям і приходять в будинки до людей, справедливу оплату", - додав глава компанії.

Раньше ukrainci.com.ua писали, що 71% українців вважають, що за останні пів року економічне становище в Україні погіршилося, 18% вважають, що воно не змінилося, і лише 7% помітили поліпшення.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Щодо фінансової ситуації в сім'ї: 56% відчули погіршення, 37% – відсутність змін, лише 7% – поліпшення.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Настрої щодо майбутнього також не надто оптимістичні: лише 16% вважають, що в найближчі 6 місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 32% вважають, що вона не зміниться, і 47% – очікують погіршення.

Ключовими загальнонаціональними проблемами громадяни вважають корупцію, війну на Донбасі, економічну кризу, некомпетентність влади та епідемії коронавірус. При цьому на особистісному рівні до перерахованих проблем додається ще й низька якість медицини, а проблема економічної кризи вже очолює «рейтинг проблем».

Загалом причину можливої економічної кризи більшість опитаних вбачають у некомпетентності влади-63%, хоча чверть вважає, що економічний занепад настане через коронавірус. Ще 9% бачать причиною війну на Донбасі.