Величезна заборгованість українців за житлово-комунальні послуги в Україні - це проблема, створена зовсім не 2020 роком. Її коріння ростуть із ситуації попередніх років.

Про це в середу, 23 грудня, заявив народний депутат Данило Гетманцев в ефірі телеканалу "Україна 24".

пенсіонери, виплати
пенсіонери, виплати

"Заборгованість сформувалася в результаті прийняття владою в 2015-2016 роках декількох рішень – про заморожування соціальних стандартів, коли в бюджеті прожитковий мінімум був удвічі менше, ніж фактичний. Друге-спочатку запуск програми субсидій, а потім скорочення, в результаті цього вийшов гігантський борг, який не вирішується просто так. Не можна прийняти якесь рішення адміністративно і сказати, що ми прощаємо цю заборгованість або навпаки, утримуємо", – розповів нардеп.

Гетьманцев додав, що поява боргів - це причини об'єктивні.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

"Що робити? Я переконаний в тому, що починати потрібно зі справедливого створення ринкових тарифів. А допомогу повинні отримувати соціально незахищені верстви населення, а не ми з вами в студії. Це інститут субсидій, який у нас працює, кількість сімей збільшується з року в рік", – зазначив він.

Для довідки: за даними Державної служби статистики України, в жовтні 2020 року заборгованість українців по комуналці перевищила 56 млрд грн.