Українці можуть самі вибирати постачальника палива, який пропонує найбільш вигідні умови, нагадав Володимир Зеленський.

Для того щоб заощадити на комунальних платіжках за газ, серед усіх постачальників палива українцям слід вибирати Державну компанію Нафтогаз, яка пропонує ціну в середньому на 30-40% нижче, ніж інші постачальники.

Платіжка. Фото: скріншот відео.
Платіжка. Фото: скріншот відео.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у четвер, 31 грудня, в ході свого робочого візиту в Івано-Франківську область, коментуючи ситуацію з тарифами на газ, повідомляє прес-служба Глави держави.

Гарант нагадав, що з серпня 2020 року в Україні працює ринок газу. Громадяни мають право самостійно і вільно вибрати постачальника палива, що пропонує найбільш вигідні умови.

"Державні компанії Для того і потрібні, щоб працювати в інтересах суспільства, створювати вигідні можливості для звичайних людей. Нафтогаз повинен чітко показати українцям, як компанія забезпечить газ дешевше", - сказав президент, зазначивши, що він вже обговорив питання з цінами на газ для населення з главою Нафтогазу Андрієм Коболєвим.

Сплата комунальних послуг, кадр з відео
Сплата комунальних послуг, кадр з відео

Зеленський уточнив, що незважаючи на правила ринку, Держава забезпечує найбільш низькі ціни для всіх постачальників газу і буде працювати над їх зниженням.

"Незважаючи на те, що країна перейшла на ринок газу і ринок диктує ціни, все-таки у Нафтогазу сьогодні найдешевші ціни серед усіх постачальників", - додав президент.

У повідомленні також йдеться про те, що населенню постачають газ понад 50 компаній. Ціни різняться в залежності від області. Наприклад, у січні 2021 року вартість кубометра палива від Нафтогазу становить 7,22 грн з податком на додану вартість. Ціна обласних газзбутів - в середньому 9,9 грн / куб. м з ПДВ. Нерідко постачальники встановлюють ціну на 30-40% вище, ніж у компанії Нафтогаз.

"Ми навіть знайшли одну компанію, яка пропонує на 50% більшу ціну, ніж Нафтогаз", - запевнив Зеленський.

Глава держави підкреслив, що місцева влада повинна роз'яснити людям питання економії на платіжках за газ. Якщо користуватися послугами Нафтогазу та Ощадбанку, можна заощадити до 40%.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Тарифи на газ: головне

  • 30 Листопада з проектів Держкомісії з питань регулювання тарифів у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) стало відомо, що з 1 січня 2021 року подорожчають тарифи на розподіл газу. Очікується, що ціни можуть злетіти на 80%.
  • Газ для населення в Україні подорожчав з 1 листопада. Більшість постачальників повідомила своїх клієнтів про те, що ціна на паливо складе від 6 до 9 гривень за кубічний метр.
  • У Нафтогазі стверджували, що громадяни, які заздалегідь уклали річні контракти на постачання газу, будуть платити за паливо за колишньою ціною.
  • 28 грудня стало відомо,що з січня наступного року ціни на газ для населення зростуть в середньому на 11-20, 5%. Кубометр газу обійдеться українцям від 6,99 грн до 10,8 грн.