Польща минулого року видала українцям понад півмільйона віз, які потрібні в тому числі при працевлаштуванні.

Про це йдеться у відповіді прес-служби МЗС Польщі на інформаційний запит "Укрінформу".

заробітчани
заробітчани

Порівняно з 2019 роком кількість виданих Польщею віз громадянам України минулого року зменшилася на 43,1% (899 605 віз у 2019 році. - Ред.). Це було викликано пандемією коронавірусу, внаслідок чого протягом майже двох з половиною місяців - з середини березня до кінця травня - польські консульства в Україні не працювали.

У той же час після відновлення роботи консульств при видачі робочих віз пріоритет спочатку надавався особам, які подавали анкети на отримання документів для подальшої роботи в Польщі в аграрному секторі.

Водночас у 2020 році польські консульства відмовили 15 765 громадянам України в отриманні віз, що становить 2,9% від загальної кількості поданих візових анкет.

заробітчани
заробітчани

За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало понад 1,3 млн українців. На початку локдауну, у другій половині березня, з Польщі виїхало понад 150 тис.українських трудових мігрантів. Влітку українці почали масово повертатися на роботу до Польщі.

Влада Польщі дозволила трудовим мігрантам з-за меж ЄС, зокрема громадянам України, які на момент локдауну легально перебували в країні, і далі залишатися в РП після закінчення терміну дії віз протягом усього періоду пандемії і 30 днів після її завершення. Ця норма функціонує досі.