У 2021 році в Україні знову піднімуть ціни на хліб. Як каже експерт Олег Пендзин, хліб протягом року в середньому подорожчає на 20%.

"Нам слід очікувати підвищення цін на продукти переробки зерна в першій половині 2021 на 15-20%", – заявив експерт, пише Фокус.

Хліб
Хліб

За його словами, ціни на хліб масових сортів підвищуватимуться повільніше – максимум на 10%. У той же час зростання вартості преміальних сортів хліба і кондитерських виробів складе 20-25%.

За словами експерта, зростання вартості відбудеться у зв'язку зі збільшенням закупівельних цін на зернові.

Хліб і борошно
Хліб і борошно

"Кукурудза тепер продається по 7 тис. грн за тонну, пшениця – 7,5 – 8 тис.грн за тонну. Ще в липні Кукурудза коштувала близько 5 тис.грн за тонну, а пшениця – близько 6 тис. грн за тонну", – нагадав експерт.

Раніше стало відомо, що Кабмін найближчим часом може переглянути мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь у бік їх підвищення.

Про це повідав в інтерв'ю УНН сказав директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За словами експерта, він сам завжди виступав проти підвищення цін на алкоголь, проте Востаннє МРЦ в Україні переглядалися близько двох років тому.

"Думаю, що скоро уряд візьметься за перегляд МРЦ. Я завжди був опонентом по зростанню МРЦ на алкоголь, але ціни не переглядалися два роки. І раніше я говорив, що для підняття цін раз на півроку немає достатніх економічних підстав. Я завжди вважав, що це є способом взяття більше податків. І коли вже не переглядався (МРЦ) до 2 років, то потрібно. І я бачу, що політична воля для цього є, а опонентів фактично немає", - пояснив експерт.