Національний банк України (НБУ) переглянув свій інфляційний прогноз у бік погіршення – на думку НБУ, зростання цін в країні складе 7%. У жовтні 2020 року НБУ прогнозував інфляцію в 2021 році на рівні 6,5%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

На прискорення інфляції, згідно зі звітом НБУ, вплине швидке зростання споживчого попиту, подорожчання енергоносіїв і поганий торішній урожай сільськогосподарських культур.

"Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно регульованих цін залишатимуться високими внаслідок підвищення акцизів на тютюнові вироби та подорожчання електроенергії", - зазначається у звіті регулятора.

В Україні в 2021 році передбачається зростання споживчих цін на 6,5%. Сплеск підвищення цін відбудеться під впливом пожвавлення економіки і ефекту від поточного ослаблення гривні. Також на інфляцію вплине підвищення мінімальної зарплати.

Магазин фруктів
Магазин фруктів

Про це йдеться в щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за жовтень 2020 року.

Зменшення прогнозу НБУ щодо інфляції на 2020 рік з 4,7% до 4,1% р/р було обумовлено слабкою динамікою. Однак до кінця року інфляція прискориться, так як економічна активність в країні відновиться на тлі збереження м'якої монетарної і фіскальної політики. Крім того, подорожчають енергоносії - в першу чергу, газ.

"Втім, вихід за верхню межу цільового діапазону буде тимчасовим. НБУ допускає короткочасне відхилення інфляції від мети заради збереження монетарних стимулів для відновлення економіки. Базова інфляція також прискориться до 5,4% до кінця 2021 року", - йдеться в документі.

У міру виходу економіки з кризи регулятор буде посилювати монетарну політику.

"Це дозволить повернути інфляцію в цільовий діапазон 5% ± 1. п. на початку 2022 року і знизити базову інфляцію до 4% в 2022 році", - зазначили в НБУ.