Жінки, які народили п'ять або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років і при наявності не менше 15 років страхового стажу.

Про це під час брифінгу розповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

З метою отримання пенсії необхідно надати документи, що засвідчують особу та підтверджують набутий страховий стаж. Також потрібно надати свідоцтво про народження дитини. У разі смерті дитини після досягнення шестирічного віку потрібно надати свідоцтво про смерть.

Заяву про призначення дострокової пенсії багатодітним матерям можна подати до органу Пенсійного фонду України в термін не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку, тобто за місяць до настання 50-річчя.

У разі своєчасного звернення пенсію призначать з дня 50-річчя. У разі звернення за призначенням пенсії в більш пізній термін пенсія буде призначатися з дня звернення.

Якщо багатодітна мати, яка звертається за пенсією, не працює і має на своєму утриманні неповнолітніх дітей, то до пенсії встановлюється надбавка, передбачена постановою Кабміну «про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян», у розмірі 150 гривень на кожну неповнолітню дитину.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Надбавку призначать в тому випадку, якщо жоден з батьків не буде отримувати пенсію або соціальну допомогу на дитину.

Як ми вже писали раніше, в Україні збільшуються вимоги по страховому стажу для виходу на заслужений відпочинок. У Міністерстві соціальної політики розповіли, хто з громадян зможе вийти на пенсію вже цього року.

У 63 роки на заслужений відпочинок зможуть вийти тільки ті українці, у яких мінімум 18 років страхового стажу. Якщо в 63 роки стажу не вистачає, то пенсію можна почати отримувати вже в 65 років, якщо є мінімум 15 років страхового стажу за спиною. Такі правила діють вже з початку 2021 року.