У лютому за комунальні послуги українцям доведеться заплатити за новими високими тарифами.

Таку думку висловив "Фактам" колишній міністр з питань житлово-комунального господарства (у 2007-2010 роках) Олексій Кучеренко.

Сплата комунальних послуг, кадр з відео
Сплата комунальних послуг, кадр з відео

Новина про збільшення ціни на газ стала неприємним сюрпризом для багатьох. Особливо тих, хто втратив роботу в 2020 році і тепер не тільки не має офіційних доходів, але і не зможе розраховувати на субсидію на оплату «комуналки». А таких, згідно з даними Державної служби зайнятості, налічується близько 1,6 млн.і це тільки офіційні цифри, які, як відомо, істотно відрізняються від реальних.

На думку Олексія Кучеренка, коли українці побачать платіжки в першій декаді лютого, вони напевно дуже сильно і неприємно здивуються. А все тому, що зниження вартості газу відбудеться тільки з лютого, а за січень доведеться заплатити «по повній».

Пенсіонери оплачують комуналку
Пенсіонери оплачують комуналку

- 7,22 грн за куб - це січнева ціна для споживачів НАК (Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України". - Авт.). А їх на сьогодні всього 3%. Решта уклали контракти з незалежними приватними компаніями, що працюють на так званому ринку, і там ціна газу як товару і 9, і 10 гривень за куб.за січень буде і 11 гривень, думаю. Потрібно пам'ятати, що обіцяне зниження ціни — тимчасовий захід, — заявив Олексій Кучеренко.

У той же час прем'єр-міністр заспокоїв українців, заявивши, що штрафи або пеня за несвоєчасно сплачені тарифи на газ та опалення за січень не будуть нараховуватися. Це гарна новина. Адже після різкого подорожчання комунальних послуг багато українців взимку оплачують лише частину рахунків. Наприклад, за опалення доплачують влітку.

За підрахунками Олексія Кучеренка, цифри в платіжках істотно зростуть. І не тільки через подорожчання газу. Уряд скасував багато пільг, наприклад, канув у Лету пільговий тариф на електроенергію, що дозволяє менше платити, використавши до 100 кіловат. Також були скасовані й інші пільгові тарифи.

- Рахунки за електроенергію у всіх зростуть на 78 гривень. Тарифи на розподіл газу, простіше кажучи, на доставку — диференційовані. Наприклад, в небідному Києві платять 40 копійок за доставку куба газу, а в бідних Лубнах — 2,94 грн. Це означає, що, наприклад, сім'я з Полтавщини, яка споживає 200 кубів газу для економного обігріву будинку, тільки за доставку заплатить 600 гривень, — роз'яснює екс-міністр.

опалення, тарифи, комуналка
опалення, тарифи, комуналка

А ще, додає Кучеренко, потрібно сплатити за газ як товар, який найближчими місяцями коштуватиме 6,99 грн за куб, а потім — від 7,22. Одночасно зростуть тарифи на воду - на 20%. В результаті все це спровокує зростання вартості обслуговування будинків і прибудинкових територій і вивезення сміття…

Нагадаємо, як розвивалися події:

  • З 1 січня 2021 року в Україні зросли тарифи на газ і його транспортування.
  • Скасували пільгові тарифи на оплату електроенергії.
  • По всій території України пройшли акції проти підвищення тарифів.
  • На позаплановому засіданні уряду було прийнято рішення про те, що ціну на газ зафіксують на рівні 6,99 грн за куб. Правда, вона буде діяти тільки до закінчення опалювального сезону або до завершення карантину.