На словах — 60-метровий рулон туалетного паперу. А на ділі навіть до 50 метрів не дотягує!

Комунальне підприємство "Калинівський ринок" проводило закупівлю туалетного паперу та серветок. І аби переконатися, що товар буде відповідати всім вимогам, попросили у постачальників надати зразок продукції.

туалетний папір
туалетний папір

"Папір туалетний сірий, довжина паперової стрічки відповідно до технічного завдання та пропозиції Учасника - 60м, фактична довжина стрічки - 49,5М, що не відповідає технічному завданню", — ідеться у протоколі тендерного комітету про відхилення пропозиції одного з учасників.

І як тут не захоплюватися наполегливістю працівників тендерного комітету, що вручну розмотали та поміряли цілий рулон туалетного паперу.

Насправді ж вимога надавати зразки продукції — дискримінаційна. Та й у Законі немає підстав для відхилення учасника, який надав неякісний зразок товару. Тож комунальне підприємство "Калинівський ринок" скористалося тим, що воно не є замовником у розумінні Закону. Але закупівлю це не врятувало — учора була відхилена пропозиція останнього учасника аукціону.

туалетний папір
туалетний папір

Натомість питання контролю якості у публічних закупівлях справді є гострим. Журналіст згадував, що перші внутрішні аудити закупівель Укрпошти показали, що чимало постачальників живуть за правилами "держзамовника не обдурити — себе не поважати".

І так "Укрпошта" вирішила залучати конкурентів переможця тендеру до прийому товару. Адже постачальники найбільше вмотивовані знайти відхилення по якості у товарі свого конкурента.