В Україні незабаром запрацює нова програма іпотечного кредитування.

Про це розповідається на офіційній сторінці Офісу Президента в соціальній мережі Facebook.

Українці отримають іпотеку під 10% річних, точніше під 9,99%. Про таку можливість сьогодні заявив ПриватБанк, де з 1...

Posted by Офіс Президента України on Thursday, June 25, 2020

Останнім часом в уряді все частіше говорять про іпотеку. Це питання стало гостріше розглядатися ще з часів колишнього глави уряду Олексія Гончарука. Всі ще пам'ятають скандал через його слів про те, що іпотеку зараз може собі дозволити людина, яка торгує наркотиками або ж зброєю.

Так, слова про іпотеку були занадто різкі і не зовсім тактовні, але суть була ясною всім. Іпотека дійсно є задоволенням недоступним для більшості людей в Україні. Зараз же в уряді працюють над виправленням даної ситуації.

Вже з 1 липня в Україні буде можливість взяти іпотеку під 9.99%, як про це раніше повідомляв президент Володимир Зеленський. У повідомленні йдеться про те, що в ПриватБанку дана система почне працювати якраз таки з 1 липня. Сам же президент зазначив, що підтримує таку ініціативу державного банку.

Ті відсотки, які раніше існували на ринку, і навіть на даний момент пропонуються великою кількістю банків, є недоступними для українців. Це прекрасно розуміють в банках і роблять відповідні кроки, для зменшення ставки, щоб кожен українець міг купити собі нове жілье- підкреслює Володимир Зеленський.

Варто відзначити, що ще недавно діючий глава українського уряду Денис Шмигаль заявляв, що ставки по іпотеці планують знизити до 5-7%. Тоді він заявив, що в уряді будуть робити все можливе, щоб така система стала працювати в Україні вже незабаром.

Відзначимо, що на сьогоднішній день найприйнятнішою ставкою по іпотеці буде в 20%. При цьому перший внесок повинен становити 30% від вартості квартири. Важливо підкреслити, що за десять років іпотеки переплата набігає така, що за цю суму можна купити іншу квартиру. Таким чином, іпотеки в країні беруться вкрай рідко.

У той же час, прийнятний відсоток для іпотеки у європейських країнах - близько 3%.