В Україні хочуть створити спеціальну Національну сервісну службу, яка буде займатися соціальними виплатами і відстежувати факт незаконного отримання бюджетних коштів. У мережі розповіли, як саме буде працювати ця служба, а також що потрібно чекати одержувачам виплат.

Відповідний проект опублікували на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України, передає hyser.

У 2018 році на території країни створили Державну соціальну службу, яка повинна працювати в області соціального захисту українського населення, прав дітей, а також контролювати видачу соціальної допомоги. На жаль, цей орган на повноцінній основі так і не почав функціонувати.

За словами глави Міністерства соціальної політики Марини Лазебної, відділи соціального захисту на місці, а міністерство надає їм лише методичну допомогу. Таким чином, Міністерство соцполітики не може повністю працювати. Тому в країні хочуть створити нову службу, яка замінить стару і почне повноцінно функціонувати.

Виходячи з проекту, щороку будуть затверджуватися графіки перевірок територіальними підрозділами Національної сервісної служби. Повідомляється, що перевіряти будуть, наскільки будуть дотримуватися закону щодо соціальної допомоги, наскільки правдивими будуть документи, а також правильне нарахування допомоги.

У законі про верифікації вже вказані всі пункти щодо здійснення контролю. Всього буде три кроки перевірок: відслідковувати будуть до, під час, а також після отримання виплат. У тому випадку, якщо виявиться, що українці отримали незаконні виплати або занадто великий їх розмір, фінансові кошти доведеться повернути частково або ж все суму.

Національна сервісна служба надаватиме соціальну допомогу і працювати з сім'ями, де є діти. Крім того, служба буде займатися питаннями оздоровлення та відпочинку дітей, а також ситуації з усиновленням та захисту прав дітей. Співробітники нової служби також будуть вирішувати питання з домашнім насильством, забезпечувати виплатами ветераном або інвалідів.