Обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед Єдиним казначейським рахунком досяг вже 13 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів і публічного управління Київської Школи Економіки.

За даними казначейства, в липні 2020 року Пенсійному фонду було надано рекордний розмір позик на суму 17,8 млрд грн. При цьому протягом місяця Пенсійний фонд погасив позик на 16,1 млрд грн. Позики з ЄКР - спосіб перекриття розриву ліквідності Пенсійного фонду. Іншими словами - дірки в надходженнях, які доводиться перекривати за рахунок позик Державного казначейства.

З початку року Пенсійний фонд отримав позик на суму 85,2 млрд грн, з яких погасив лише 72,2 млрд грн. Таким чином, обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед ЄКР досяг вже 13 млрд грн. І цей обсяг постійно зростає.

Так, за станом на початок червня залишок непогашених позик становив 9,2 млрд грн, на початок липня - 11,38 млрд грн. Обсяг непогашеної заборгованості зростає з березня. Одна з можливих причин - запровадження карантину та пов'язане з цим дозвіл в окремих випадках не платити / платити з затримкою ЄСВ, а отже - зменшення відрахувань до Пенсійного фонду.

При нормальному функціонуванні державних установ позики на покриття касових розривів повинні бути відсутніми.

Згідно зі звітом, який оприлюднено на його сайті, доходи від ЄСВ за 6 місяців 2020 року виконано на рівні 44% від річного плану надходжень від ОСВ.