Заступник міністра економіки розповів, як подорожчає борщовий набір

Чи подорожчає борщовий набір, розповів в ефірі телеканалу «Україна 24» заступник міністра економіки Тарас Качка.

«З борщем ситуація більш-менш стабільна, на деякі овочі трохи зростає ціна. Певний вплив мав карантин, потім посуха в південних регіонах, у травні були дощі з заморозками – це все не могло не вплинути на ті чи інші культури», – сказав він.

За словами чиновника, значно ціни не зміняться, вартість продуктів залишиться майже на колишньому рівні.

«Але загалом за якістю, за доступністю більшість товарів борщового набору залишаються в тих параметрах, в яких повинні бути. Певні скачки пов’язані з сезонними факторами. Думаю, що цінова стабілізація загалом щодо борщового набору в нас є», – сказав він.

Крім того, виробництво продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя 2020 року скоротилося на 18,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, у червні виробництво сільгосппродукції скоротилося на 40,6%.

Зокрема, у червні виробництво сільгосппродукції скоротилося на 40,6%

Виробництво продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя 2020 року скоротилося на 18,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це свідчить огляд економічної активності за перше півріччя Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Як зазначено в огляді, виробництво рослинницької продукції скоротилося на 56,8%, а тваринницької — на 2,2%.

Зазначається, що, зокрема, в червні відбулося значне скорочення обсягів виробництва сільгосппродукції — на 40,6% в річному вираженні.

Серед основних причин скорочення продукції рослинництва Мінекономіки називає зменшення попиту на продукцію агропромислового комплексу в країнах-торговельних партнерах через карантин, а також низьку врожайність більшості с/г культур в порівнянні з минулим роком. Скорочення продукції тваринництва пояснюється високою затратністю вирощування великої рогатої худоби, а також адаптацією підприємств до нових умов господарювання (зокрема, виробників м'яса птиці).