В Україні в березні спостерігається стрімке зростання цін на масло. "Селянське" масло вже стартує з позначки в 132 тис. грн/т, а масло 82% – від 150 тис. грн/т.

Найближчим часом ціни будуть і далі зростати, проте зниження вартості може відбутися вже в квітні.

вершкове масло
вершкове масло

Продукт подорожчав, так як в Україні старі запаси вже майже витрачені, а виробництво збільшити поки не вдається. Про це повідомляє Infagro.

Також спостерігається стрімке зростання цін і на світовому ринку масла. За два тижні в Океанії товар подорожчав на 13%, в ЄС – на 8%.

Експортні ціни на олію також демонструють зростання, але не такими темпами, як у світі. На ринках пострадянських країн-останнім часом основних ринках збуту української олії - за товар 82% платити більше $4700 / т поки не поспішають. Масло 72% імпортери найчастіше оцінюють не дорожче $4200 / т.

Нагадаємо, що в Україні до середини травня варто чекати подорожчання хліба, овочів і продуктів так званого "великоднього кошика". На яйця, м'ясо, борошно побачимо 10-15% зростання, але найбільше можуть подорожчати овочі.

Що буде з цінами до кінця року-буде ясно вже в червні-липні. Адже тоді визначиться ситуація з урожаєм зернових, від якого залежать не тільки ціни на хлібну продукцію, а й на корми для тварин. Вони складають чималу частину ціни на м'ясну, молочну продукцію і яйця.