Член комітету соцполітики розповів, що йде дискусія: встановити одноразову виплату або зробити її на постійній основі.

Депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань соціальної політики Сергій Гривко в ефірі каналу "Україна 24" розповів про новий вид пенсій, який можуть ввести в Україні за особливі заслуги.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

За словами депутата, це буде надбавка до основної пенсії.

"Пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється як надбавка, не окрема пенсія, а тільки надбавка до пенсії. Її розмір розраховується від прожиткового мінімуму особі, яка втратила працездатність. В даному випадку цей законопроект 3002-а стосується 20-25% від прожиткового мінімуму, це 350-440 грн надбавка до пенсії для людини, яка отримала грамоту або Почесну грамоту Верховної Ради", - сказав депутат.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

За словами Гривко, зараз йде дискусія - буде це одноразова виплата або регулярна.

"На комітеті у нас думки розійшлися з цього приводу. Є багато питань. Перше, це який список людей, друге - формат і регламент надання грамоти потрібно міняти, якщо ми встановлюємо грошову надбавку або, як запропонувало Міністерство соцполітики, одноразову виплату людям, які отримали грамоту. Відповідно, потрібно виходити з можливостей держави, наскільки у нас є фінансове забезпечення законопроекту", - сказав Гривко.