В Україні в липні і в грудні проведуть перерахунок прожиткового мінімуму. В результаті мінімальна пенсія збільшиться на 165 грн, а максимальна на 1650 грн.

Перерахунок передбачений законом Про бюджет України на 2021 рік. Так, з 1 липня мінімальна пенсія зросте з 1769 до 1854 грн, а максимальна – з 17 690 до 18 540 грн. З 1 грудня відбудеться чергове підвищення: до 1934 і 19 340 грн відповідно.

Фото пенсіонерів
Фото пенсіонерів

Як йдеться в даних Мінсоцу, навіть з урахуванням застарілої методики розрахунку, прожитковий мінімум повинен бути майже в два рази більше, ніж діючий. Мінімальна пенсія встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних.

До речі, при середній зарплаті можна розраховувати на пенсію в розмірі близько 3,5 тис.грн. При цьому ті українці, які показують мінімальну зарплату і платять з неї податки, при виході на заслужений відпочинок можуть розраховувати на виплату в розмірі всього лише 1769 грн.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

В Україні один з найнижчих рівнів пенсій в Європі. До того ж через велику кількість фізосіб-підприємців, тіньову зайнятість, зарплати в конвертах Пенсійний фонд недоотримує мільярди гривень.