А більше половини українців хочуть перебратися далі в Європу.

Близько 35% українців, які працюють у Польщі, взагалі не розглядають можливості повернутися додому. У 2020-му цей показник був на рівні 30,5%. При цьому більше половини наших співвітчизників цікавляться можливістю працювати в інших європейських країнах. Про це свідчить дослідження компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

заробітчани
заробітчани

Крім того, зросла до 39,8% кількість заробітчан, які мають намір відкрити власний бізнес у Польщі. Раніше їх було 25%.

Що стосується нерухомості, 55,5% трудових мігрантів розглядають можливість обзавестися власним житлом. Минулого року такі плани будували 34% українців.

Майже 69% заробітчан задоволені роботою в Польщі. Серед основних переваг українці назвали високий рівень зарплат, економічну стабільність в країні і відносно просту можливість отримати робочу візу.

"Враховуючи дані наших двох соціологічних досліджень, в цьому році українці істотно більше в порівнянні з 2020 роком, планують або вже реалізують відкриття власного бізнесу в Польщі, возз'єднання сімей, покупку нерухомості. Значно зріс також попит на отримання карт побиту", - зазначив власник Gremi Personal Євген Кириченко.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

Також спостерігається стабільна тенденція виїзду з України працездатного населення віком до 39 років. Крім того, зросла частка жінок у гендерній структурі.

Нагадаємо, за даними OLX робота, цього року на роботу за кордон планують вперше поїхати 33% шукачів з України. Кожен другий заробітчанин розглядає для трудової міграції Польщу.