Тарифи на універсальні поштові послуги (у тому числі листи, листівки, бандеролі) національного оператора АТ "Укрпошта" не будуть підвищені на 30%. Відповідне рішення на своєму засіданні, 23 березня, прийняла Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Як значиться в повідомленні на сайті регулятора, "Укрпошта" запитувала перегляд Граничних тарифів, діючі ставки яких були затверджені у вересні 2019 року, в два етапи. На першому вартість послуг повинна була в середньому зрости на 30,6% з моменту вступу в силу постанови НКРЗІ і, до 30 Листопада 2021 року, на другому – з 1 грудня ще в середньому на 8,8%.

Укрпошта
Укрпошта

У НКРЗІ пояснили рішення тим, що за результатами робочої наради від 19 лютого 2019 року регулятор зобов'язав виправити "цілий ряд виявлених недоліків і невідповідностей Порядку регулювання тарифів на універсальні поштові послуги", який прописаний рішенням НКРЗІ в 2017 році, в частині зміни тарифів на відправлення посилок і пріоритетної письмової кореспонденції.

"Але від АТ "Укрпошта" так і не було отримано належної реакції щодо виправлення виявлених недоліків", – йдеться в повідомленні.

Крім того, регулятор послався на постанову Кабміну від 29 липня 2020 року №671, згідно з яким економічні показники зміни тарифів на універсальні послуги в 2021 році складають 15%.

При цьому, наголошується в повідомленні, очікуваний індекс інфляції в Україні в нинішньому році – 107,3%, очікуваний індекс цін виробників – 108,7%, фактичний індекс інфляції за 2020 рік – 105%, а фактичний індекс цін виробників за 2020 рік – 114,7%.

Список і ціни універсальних поштових послуг вказані на сайті "Укрпошти" (без ПДВ). За ними непріоритетна відправка листа, поштової картки (листівки) вагою до 50 гр становить 9 грн, пріоритетною – 11 грн. Непріоритетна відправка бандеролі до 250 гр коштує 13,5 грн, а максимально (до 3 кг) – 45 грн.

Укрпошта
Укрпошта

Крім цього універсальними послугами вважаються замовне відправлення (листівки, листи, бандеролі), яка коштує 8 грн додатково до оплати за масу, пересилання вітчизняної продукції книговидавництва бандероллю і пересилання тієї ж продукції без оголошеної цінності до 10 кг, а також пересилання поштових відправлень в зарубіжні країни: відправлення для сліпих, листи, бандеролі, листівки, продукція книговидавництва, замовні відправлення.

Нагадаємо, зараз "Укрпошта" веде переговори з урядом про перегляд тарифу на доставку пенсій – якщо вартість послуги не підвищиться, то, щоб продовжити її надавати, розповідав гендиректор компанії Ігор Смілянський, оператору доведеться звільнити 7,5 тис.листонош для оптимізації витрат.

17 березня КМУ доручив "Укрпошті" продовжити доставляти пенсії без перегляду тарифів. Раніше в інтерв'ю UBR.ua Смілянський зазначав, що, так як доставка пенсій не є обов'язковою послугою для компанії, уряд не може змусити його "підписати невигідний контракт".

Також Смілянський заявляв, що у разі непересмотра тарифів, держкомпанія припинить доставку пенсій з 1 квітня.