Коефіцієнт відшкодування заробітку пенсіями в Україні становить менше 29%. Це співвідношення середнього рівня пенсії до зарплати. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці, яку ратифікувала Україна, показник не повинен опускатися нижче 40%.

Про це передавати прес-служба Мінсоцполітики.

Надалі цей коефіцієнт знизиться до 18-20% через демографічну ситуацію.

Українські пенсіонери
Українські пенсіонери

Крім того, Пенсійний фонд наповнюють 13 млн громадян. Притому що в країні зареєстровано 11,1 млн пенсіонерів. До 2050 року це співвідношення буде на рівні 9,7 млн до 11,7 млн відповідно.

Також в Кабміні відзначили, що солідарна пенсійна система може нормально функціонувати, якщо внески платять мінімум в два рази більше громадян, ніж отримують пенсії.

Що стосується добровільного пенсійного накопичення, його мають менше мільйона чоловік. Це близько 9% від кількості застрахованих найманих працівників.

"Разом з економічним зростанням і детінізацією потрібні пенсійні накопичення, які будуть приватною власністю людини, будуть формуватися протягом трудового періоду... звичну солідарну пенсію ніхто не збирається скасовувати. Її необхідно доповнити накопичувальною", - зазначили в Кабміні.