Українському уряду без накопичувальної системи доведеться і далі з року в рік латати бюджетні дірки, щоб забезпечити пенсіонерам виплати.

Вже через 30 років пенсії в Україні можуть знизитися майже вдвічі, якщо вчасно не впровадити в країні накопичувальну пенсійну систему.

Міністр соціальної політики
Марина Лазебна

Про це Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Якщо не накопичувати і нічого не робити, то коефіцієнт заміщення в Україні через 30 років буде 18%. Зараз він близько 30%. Це-скільки становить наша пенсія по відношенню до заробітної плати. Це прогноз Світового банку. Тобто, наприклад, якщо зарплата 10 тисяч гривень, то пенсія – 1800 гривень", – зазначила міністр.

Лазебна зазначила, що станом на сьогоднішній день уряд змушений дотягувати пенсії в "ручному режимі".

"У нас є п'ять мінімальних пенсійних виплат. Одна розраховується від прожиткового мінімуму для людей з маленьким стажем, інша - для людей з повним стажем, зараз становить 2400 гривень і залежить від мінімальної зарплати. Ще три ми встановлюємо урядовими рішеннями, в тому числі, доплати за віком", – заявила глава Мінсоцполітики.

Міністр додала, що українському уряду без накопичувальної системи доведеться і далі з року в рік латати бюджетні дірки, щоб забезпечити пенсіонерам виплати.

"В Україні потрібно будувати цивілізовану накопичувальну систему. Саме зараз і потрібно це робити. Щорічно 60 тисяч осіб через вік у нас просто позбавляються можливості брати участь у пенсійному накопиченні. Тоді як у 77 країнах це працює", - підсумувала міністр.

Раніше стало відомо, що міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляла, що чекати впровадження в Україні накопичувальної системи раніше 2022 року не варто.