При мінімальних доходах українці зможуть отримувати дві пенсії. Накопичувальна система зможе дозволити збільшити середню пенсійну виплату з 3,5 до 7 тис.грн.

Про це передавати Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю РБК-Україна, роз'яснюючи принцип роботи змішаної системи накопичень протягом трудової діяльності.

Чиновниця пояснила, що при мінімальних доходах українці змогли б отримувати платежі з двох джерел – солідарного і накопичувального рівнів. Середня сума, згідно з такою системою-7 тис. грн.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Накопичувальна система працює так, що якби за 35 років кожен українець відкладав по 600 грн щомісяця, то на момент виходу на пенсію у нього було б півмільйона гривень, які виплачувалися б протягом 15 років – в середньому по 3,2 тис.грн. І якщо додати сюди середню виплату з солідарної системи – 3,5 тис.грн – то виходить близько 7 тис. грн.

У відповідь на запитання, звідки брати кошти для здійснення виплат за новою системою, Лазебна вказала на ресурси соціальних фондів, "тому що з ЄСВ 2% підуть на персональні рахунки людей".

"Ми розуміємо, що потрібні компенсатори. І в цьому контексті ми робимо реформу прожиткового мінімуму, цифровізацію соціальної сфери, верифікацію виплат", – сказала вона.

Міністр заявила, що важливою залишається економічна складова. Необхідне зростання економіки хоча б на 5%, як планується цього року. Тому частина необхідного ресурсу з'явиться, якщо реалізуються реформи в соціальній сфері, плюс зростання економіки і заробітних плат.